Burç Yorumları Nasıl Yapılır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve diğer asuman cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir asuman ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına taraf veren bir araç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli asuman cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı altında kuruluşlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri gibi ferdî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında hak adımları atmaları derunin tavsiyelerde bulunur ve şekil gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil eden ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak mevzi hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları temsil eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene içinde hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir asuman haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına taraf veren bir disiplindir. Zaman de insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine mefret nazarıitibar göstermektedirler. Bununla alay malay astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez doğum haritası yorumlamak, kişilik analizi açmak, aşk ve ilişik astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sağlık astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en temel görevlerinden biridir. Kişinin doğum geçmişine, saatine ve alegori nazaran hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin muhakkak bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine daha okkalı bilgi sahibi bulunmak istiyorsanız, birkötü terimle hakkındalaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin derunin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi derunin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum geçmişine nazaran belirlenir ve birkötü kişiye nazaran kişilik ve gelecekteki vakalar üzerine bilgi verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Ekseriya 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlar derunin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Veladet haritasında Kamer’ın evetğu burçtur. Kamer burcu, bir kişinin birey yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı gibi yaşlakin şekline im fiyat.

Burç yorumlaması üzerine çok okkalı bilgi sahibi bulunmak derunin, astroloji terminolojisine aşina bulunmak önemlidir.

Had Mealı
Veladet haritası Bir kişinin doğum anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet anında yükselen burçtur. Kişinin kendini söyleyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine bilgi verir.
Natal harita Veladet anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki vakalar ve kişilik özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde faaliyet ederken bir değişik gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere im edebilir.
Retrolar Bir gezegenin tarafünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğkonuimlere im edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak biraz çaba gerektirse bile, hak bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, ileri tahmini ve daha katı çok sermaye üzerine bilgi tesviye dair berenarı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir